Топ-7 мальовничих каньйонів України

Топ-7 мальовничих каньйонів України

Дністровський каньйон

Це найбільший в Україні каньйон. Він знаменитий своїми верхніми видами, коли річка Дністер петляє не гірше знаменитої річки Колорадо в США. За величну красу та унікальні пейзажі його називають одним із семи чудес України. Крім того, на вершині каньйону знаходиться знаменитий «Заліщицький півострів», який входить до регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон». Зверху відкривається просто нереальна панорама на вигини Дністра.

Де знаходиться: Тернопілбська область, місто Заліщики.

Буцький каньйон

Мальовничий гранітний каньйон розташований на річці Гірський Тікич біля села Буки (кордон Черкаської та Вінницької областей). Він входить в сотню найкрасивіших місць України, а також в рейтинг «Семи чудес Черкащини», де займає друге місце.

Де знаходиться: Черкаська область, село Буки (не плутати з селом Буки Київської області).

Актовський каньйон

Його глибина до 40-50 метрів, а площа понад 250 гектарів. Це унікальний комплекс лісової та водної екосистем з ансамблем скель та гранітних валунів, єдиний в Європі, який за своїми геолого-ландшафтними показниками в мініатюрі з величезною точністю в часі утворення нагадує знамениті каньйони північної Америки.

Де знаходиться: Миколаївська область, територія національного парку «Гранітно-степове Побужжя» недалеко від сіл Актово і Трикрати.

Арбузинський каньйон

Каньйон ще називають Малий Актовський каньйон «Долини Диявола». Це один з найстаріших каньйонів в Україні. Він вважається гордістю і однією з найголовніших визначних пам’яток Миколаївської області. Тут досить високі скелі й стрімка річка, яка пробиває собі шлях через валуни. Вважається, що вулкан, який створив рельєф каньйону досі до кінця не охолов, адже на скелях іноді навіть взимку цвітуть фіалки.

Де знаходиться: Миколаївська область, територія національного парку «Гранітно-степове Побужжя» недалеко від села Трикрати.

Смотрицький каньйон

Загальна довжина ущелини 9 км. Незважаючи на те, що каньйон знаходиться біля Кам’янець-Подільської фортеці, він, на жаль, заслуговує на звання найсміттєвішого каньйону України. Навколишні скелі перетворилися на сумне видовище, саме сюди викидають всі побутові відходи. Тому каньйоном краще милуватися з високого правого берега й більше уваги приділити огляду Кам’янець-Подільської фортеці.

Де знаходиться: Хмельницька область, місто Кам’янець-Подільський.

Коростишівський “Гранітний кар’єр”

Мальовниче озеро, що утворилося на місці затопленого гранітного кар’єру, скелясті береги висотою до 10 м, порослі соснами й березами, синя вода приголомшливий краєвид.

Де знаходиться: Житомирська область, місто Коростишів.

Тетерівський каньйон

Невеликий, але мальовничий каньйон пробила річка Тетерів в гранітних скелях. Каньйон вузький. Його ширина змінюється від 20 до 100 метрів. Він затоплений водосховищем, але незатоплені частини дуже популярні у скелелазів.

Де знаходиться: Житомирська область, село Дениші.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 − п'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>