Скеля святого Явища (Яшмовий пляж, Георгіївська скеля), Севастополь

Скеля святого Явища (Яшмовий пляж, Георгіївська скеля), Севастополь
krym sevastopol city church rock nature description

У районі мису Фіолент, прямо в море, височіє темна Георгіївська скеля, увінчана хрестом, так звана Скала Святого Явища Згідно з однією легендою, в 890 році у цих берегів кількох греків застала буря, судно їх несло на скелю. Загибель здавалася їм неминучою, і тоді вони звернулися до Святого Георгія, і шторм припинився. А на скелі врятовані побачили ікону із зображенням Святого.

На наступний рік вдячні греки влаштували тут в печері маленьку церкву, тим самим поклавши початок Свято – Геогіевскому монастирю. Вперше ця легенда з’явилася в 1862 році і придумана настоятелем монастиря архімандритом Никоном. Швидше за все, це переказ про порятунок грецьких купців все ж мав якусь реальну основу. Цілком можливо, що тут в період еміграції в Крим переслідуваних іконопочитателей влаштувалися ченці. На місці їх келій і виник монастир. Деякі дослідники датують печерну церкву VIII століттям, інші говорять, що вона виникла набагато пізніше. На думку А. Л. Бертьє – Делагарда , монастир виник не раніше початку XV століття. Скала Святого Явления

До тисячоліття монастиря в 1891 році на Скелі Святого Явища поставили кам’яний хрест із зображенням святого Георгія, що перемагає дракона, датами 891-1891 і пам’ятним написом . У скелі вирубали щаблі.

В 1991 році для Георгіївської скелі виготовили семиметровий хрест. Але не кам’яний, а металевий. У храмі Святого Миколая на севастопольському Братському кладовищі його освятили, а потім доставили гелікоптером і поставили замість втраченого.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


1 × два =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>