Пам’ятник Слави, Полтава

Пам’ятник Слави, Полтава
٠poltava city monuments٠

Пам’ятник Слави є основною визначною пам’яткою центральної частини Полтави. Він був встановлений на місці, де після Полтавської битви 27 червня 1709 року відбулася зустріч царя Петра I з гарнізоном фортеці та місцевими жителями. Напередодні зустрічі на цьому місці була споруджена тріумфальна арка. Ідея створення пам’ятника належала губернському архітектору М.Амвросімову. Деякі зміни в проекті пам’ятника були зроблені знаменитим архітектором французького походження Тома де Томон (1759-1813). Для побудови пам’ятника було зібрано близько 135000 рублів, гроші на виливку орла і бронзових прикрас були виділені царем Олександром I. Квадратний п’єдестал пам’ятника був виконаний у вигляді фортеці, а чавунна огорожа – у вигляді мечів, закріплених вістрями вниз. Чавунна колона була відлита на Луганському чавунно-ливарному заводі, а бронзові деталі п’єдесталу – у Санкт Петербурзі. В основу пам’ятника були вмонтовані 18 гармат, які перебували в бастіонах фортець Полтави і Переволочної. Світло-сірий граніт для пам’ятника добували на каменоломні біля м. Кременчука. Монумент увінчаний позолоченим орлом, що тримає у своїх пазурах стріли війни, спрямовані у бік поля Полтавської битви, а в дзьобі – лавровий вінок.

Пам’ятник був відкритий 27 липня 1811 року, хоча спочатку планувалося відкрити його в 1809 році до 100-річчя битви. У 1852 році навколо пам’ятника був закладений парк, що є зразком садово-паркового мистецтва. Пізніше навколо пам’ятника з’явилася кільцева дорога, а сам парк був обнесений гарною чавунною огорожею. На початку XIX ст. навколо площі був побудований комплекс адміністративних будинків у класичному стилі за проектом видатного російського архітектора А.Захарова.

1 коментар до “Пам’ятник Слави, Полтава

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× шість = 54

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>