Околиці Одеси: 5 місць, які варто відвідати

Околиці Одеси: 5 місць, які варто відвідати

-— Білгород-Дністровський —-

Білгород-Дністровський – найдавніше місто в Україні й одне із найбільш давніх у Європі. Виникло воно в VI столітті до нашої ери. Зараз це спокійний і затишний населений пункт, головною і єдиною визначною пам’яткою якого є фортеця.

Що подивитися в Білгород-Дністровському:

Отже, як ви вже зрозуміли, дивитися тут варто лише фортецю, але вона того справді варта. Адже Білгород-Дністровська (або Акерманська) фортеця є однією з найбільш збережених на території України, а якщо говорити про масштаби, то й поготів перевершує всі подібні фортифікаційні споруди країни. План фортеці можете подивитися тут.

Фортеця розташована на скелястому березі Дністровського лиману, тут часто проводять рок-концерти, різні фестивалі, і лицарські турніри. До речі, 11 і 12 червня, проходить один з лицарських турнірів “Меч Монкастро”. Захоплююче! Рекомендуємо!

Режим роботи:

Фортеця відкрита для огляду цілий рік, кожен день (без вихідних і обідньої перерви): у літній період із 8:00 до 20:00 (екскурсійне обслуговування з 9:00 до 18:00), в зимовий період із 8:00 до 17:00. У звичайні дні охочі відвідати цю історичну споруду повинні заплатити символічні 5 гривень. Якщо на території фортеці проводять якийсь фестиваль або турнір, ціни змінюються.

-— Шабо —-

За 70 кілометрів від Одеси знаходиться знаменита курортна та лікувальна зона, назву якої ви, мабуть, уже чули – Шабо. Привабливе це місце насамперед для тих, хто цікавиться вином і виноробством.

Що подивитися:

Головна визначна пам’ятка Шабо – Центр культури вина, який відкрився в 2009 році. Підвищення культури споживання благородних напоїв – отака мета у цього центру.

Це єдиний в Україні культурний центр, що поєднує діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного й архітектурного мистецтва, а також унікальний Музей вина та виноробства.

-— Вилкове —-

Цей невеликий населений пункт в Одеській області порівнюють із одним із найкрасивіших міст світу – Венецією. Звісно, це великий реверанс у бік Вилкового і просто туристичний штамп, яким спекулюють на всі боки. Будемо відверті, крім вулиць-каналів у Вилковому з перлиною Італії більше нічого спільного, але побувати тут слід.

Що подивитися у Вилковому:

Насамперед погуляти по центру міста, подивитися на унікальні єрики – канали-вулиці. Після того, як на своїх двох пересуватися втомитеся – візьміть напрокат “гондолу” і здійснять “круїз” по Вилковому. Це задоволення коштуватиме 150-250 гривень за годину (як сторгуєтеся). Замовляти тур або екскурсію заздалегідь немає сенсу. Після приїзду до Вилкового до вас одразу підбігатимуть шустрі хлопчиська та пропонуватимуть покататися на човнику.

Також можна відвідати два місцеві храми – старовірський і православний, – зробити фотографію біля пам’ятника нулю (місце, де Дунай впадає в Чорне море) і зняти пеліканів, подивитися твори місцевого художника в картинній галереї, скуштувати місцевого вина “Новак” (можна купити практично в кожному дворі за 6-8 гривень за 1 л) і закусити знаменитим дунайським оселедцем. От і вся програма. Як бачите, одного дня більше, ніж достатньо.

-— Нерубайське —-

Цей невеликий населений пункт за 15 км від Одеси, мабуть, так і залишився б лише сірою крапкою на карті, якби не одне цікаве місце – Музей партизанської слави (також відомий як Нерубайські катакомби). Це один із небагатьох колишніх військових об’єктів, відкритих для відвідування туристів.

Що подивитися в селі Нерубайське:

Мережа підземних ходів і лабіринтів під Одесою існує з першої половини XIX століття. Їх довжина – приблизно 2,5 тис. км. Під час Великої Вітчизняної війни катакомби слугували укриттям для радянських партизанів і місцем їх боротьби з німецько-фашистськими загарбниками. Сьогодні ця зона – суто туристична.

У катакомбах представлені атрибути побуту та зразки зброї. Можна відвідати кухню, лазню, чоловічий і жіночий гуртожитки, навчальний тир і меморіальний зал. На стінах досі збереглися написи, зроблені рукою бадаївців, а також кілька картин-карикатур, що закликають до перемоги над фашистами.

На сьогодні день в Одесі проводиться безліч різних екскурсій у катакомби. Практично кожне турагентство пропонує послуги своїх гідів за суму від 100 до 250 грн. з особи.

Час роботи: з 10:00 до 16:00, вхід (якщо захочете відвідати самостійно без екскурсій) – 20 грн.

-— Петрівка —-

Про це місце знають небагато людей, навряд чи воно колись стане туристичною Меккою. Але є в Петрівці одна цікавинка, задля якої сюди варто приїхати з Одеси.

Що подивитися в Петрівці:

У 1820 році в Петрівці, тоді ще селі Покровське, з’явився замок, який слугував літньою резиденцією сім’ї родини Курисів (таємний радник, друг Суворова). Згодом його повністю перебудували й розширили, створивши справжній шедевр архітектури – Мавританский палац.

І хоча зараз від цієї прекрасної будівлі залишився фактично лише кістяк, вона однаково вражає. Зокрема вражає кладка. Кажуть, такі тонкі й рівні шви виходили тоді, коли при будівництві використовували негашене вапно, на яке ставили підмочені блоки.

Автор – Маріта Гош

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− три = 5

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>