Мис Тарханкут

Мис Тарханкут
krym chornomorsk olenivka interesting place description

Мис на однойменному півострові у Західному Криму. Розташований в північно-західній частині Тарханкутського півострова в районі сіл Оленівка, Мар’їне та селища Чорноморське.

Бурхливе геологічне минуле і насичена подіями історія Тарханкуту приваблюють геологів та істориків. Півострів Тарханкут 200 мільйонів років тому був частиною дна доісторичного океану Тетіс. З тих пір, як кілька мільйонів років тому Тарханкут виринув з морських глибин, клімат його кілька разів змінювався. У 21 столітті півострів Тарханкут – це висока, до 180 метрів над рівнем моря горбиста рівнина, яка біля самого моря обривається низкою білих вапнякових скель. Вітри, час і морські хвилі зробили берегову лінію химерною, навіть високохудожньою.

Арки, мальовничі кам’яні брили, печери, гроти, затишні бухти в обрамленні смарагдового моря – гідна нагорода допитливому мандрівникові.

Особливою популярністю туристів користуються Великий і Малий Атлеш. Особливістю півострова є також і навдивовижу чисте, кришталево прозоре море, це просто рай для тих, хто полюбляє дайвінг. Здивує вас і так звана Алея вождів, розмішена під водою.

1 коментар до “Мис Тарханкут

  1. тут справді перехоплює дух від краси!!!!!! здається , що це кінець світу!!!!!!! а захід сонця…… немає слів ,щоб описати цю красу!!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 − два =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>