Легенди Львова

Легенди Львова

ЛЕГЕНДА ПРО СВІТИЛЬНИК З МЕНЗУРКАМИ

У сиву давнину, коли аптекарська справа тільки-но з’являлася у Львові, перші фармацевти збирали різні трави і мінерали та досліджували їхні властивості, щоб зрозуміти, чи не нашкодить та чи інша речовина, чи може вона лікувати.

Для цього у велике коло, підвішане на мотузці до стелі, закладали мензурки з різними рідинами, порошками і травами, і починали нагрівати, охолоджувати, розводити водою, тобто усіляко експериментували.

І от одного разу, пізно ввечері, коли всі досліди вже були закінчені, один молодий фармацевт згадав, що забув у лабораторії свого капелюха. Коли він повернувся і відчинив двері, то побачив, що темна кімната освітлена теплим м’яким світлом. Це світилися мензурки з реактивами, залишені у лабораторії.

Таким чином фармацевти відкрили для людства люмінофори – речовини, які світяться у темряві і сьогодні використовуються при виготовлені фарб, іграшок, побутової техніки. А кола з різнокольоровими мензурками стали використовуватися в інтер’єрі як світильники. Чи бачили ви колись такий?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


1 + = шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>