круглий Двір

круглий Двір
м.Тростянець,районний центр Сумської області

“Круглий Двір” побудований у вигляді середньовічного замку, який використовувався як театр, манеж і приватний цирк.
Круглий двір — садиба-манеж у місті Тростянець, унікальний пам’ятник архітектури ХVIII століття, заснований Йосипом, Денисом, Герасимом та Пилипом Надаржинськими у 1749 році. Це найдавніша громадська споруда східної частини України, яка збереглася до нашого часу та не має аналогів в Українській архітектурі середини ХVIII ст.
Садиба овального плану (65х85), схожа на невелику фортецю по периметру котрої розміщено чотири круглі трьохярусні вежі та одноповерхові приміщення, в яких навіть у ХХ ст. ще жили люди. Зі східної сторони «фортеця» має великі цегляні аркові ворота. У будівлі простежується поєднання елементів готичного стилю та українського бароко. «Круглий двір» входив до величезного помістя Надаржинських, згодом — Голіциних і використовувався як сцена для цирку та акторів, а також для господарських потреб[2].
Зовні Круглий двір оточує товста стіна зі стрільчастими нішами, яка розділена на два яруси карнизом з декоративними машикулями.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− три = 0

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>