Камінне Село

Камінне Село
Житомирська обл.

Камінне Село (Кам’яне Село) — це унікальне скупчення великих валунів на площі в 15 га лісу. Розташоване поблизу села Рудня-Замисловицька Олевського району Житомирської області.

Камінне село є одним з найбільш загадкових місць України. Також його називають “український стоунхендж”. Багато каменів дійсно обрисами нагадують сільські будинки, тут є свій «майдан» зі «школою», і навіть «церква». Найбільшою популярністью серед туристів користується камінь зі «слідами Бога» відомий як «Божий слід». До цього каменю спеціально приставлена драбина. За повір’ям, «слід» цей дає паломникам здоров’я і здійснення бажань.

Існують дві гіпотези виникнення урочища. Згідно з однією, 20 тисяч років тому валуни були принесені льодовиком, за іншою — вони являють собою залишки підніжжя древніх повністю зниклих гір, оголені льодовиком від ґрунтових нашарувань.

З урочищем пов’язані численні легенди та повір’я місцевих жителів.

Назва «Камінне Село» виникла з однієї такої легенди, що розповідає про те, як колись у лісі було багате село. Одного разу через нього проходив старий в убогому одязі і попросив хліба у господаря багатого двору. Той махнув на нього рукою: «Іди собі, чоловіче, ніколи мені». Старий, яким виявився сам Господь, що спустився на землю, вийшов з села, озирнувся і село враз скам’яніло. На одному з каменів, де він відпочивав, залишився величезний слід босої ноги.

Інша легенда розповідає про битву, що відбувалася на цьому місці між Богом (у варіанті — Ісус) і темними силами. Після довгої битви Сатана був переможений, на камінні залишилися глибокі подряпини від його пазурів. Бог же, повертаючись на небо, ступив кілька кроків по каменю і залишив відбитки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три × = 15

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>