Греко-Софіївська церква, Херсон

Греко-Софіївська церква, Херсон
herson city church description

Є найдавнішою церквою міста, й однією з найяскравіших його прикрас. Побудована вона у XVIII-му столітті грецькими священиками з дозволу князя Потьомкіна, котрий в цей час зводив місто Херсон, як центр відродження християнської імперії. Цими священиками-засновниками стали три брати, які прибули на наші землі з острова Хеопс, що на той час був захоплений римлянами. Їх звали Дмитрій, Афанасій та Степан Горнапуло. Будівництво храму велось п’ять місяців – з 16-го червня до 10-го листопада 1780-го року.

Наразі Греко-Софіївська церква – це єдина церква в місті, що побудована по типу базиліки. Через що вона дуже яскраво виділяється між іншими церквами міста. Первинно (ще у першому столітті нашої ери) базиліками називались будівлі, які складались з нефів (від трьох до сьоми) й використовувались в якості адміністративних. Пізніше (у 4 столітті) Християни добавили до базилік купола, перетворивши їх таким чином на Домівки Божі. З часом на Русі такий тип будівництва церков було повністю витіснено й замінено на хрестово-купольні.

С самого початку існування церкви служба та різноманітні таїнства велись в ній грецькою мовою. Через економічну кризу початку XVIII-го – кінця XIX-го століття, грецька частина населення покинуло Херсон, й у 1808-му році церкву перейменували (пересвятили) в Православний Храм Різдва Богородиці.

В наш час Греко-Софіївська церква дещо змінила свій вигляд зовні – але у середині збереглось її початкове убранство: живопис, іконостас, дерев’яні скульптури…
На подвір’ї церкви знаходиться цікава дзвіниця, третій ярус котрої оздоблений розмальованими дерев’яними скульптурами апостолів Марка, Матфея, Іона та Луки.
Церква охоче прийме в обійми свого святого духа кожного бажаючого.

Місце знаходження: місто Херсон, вулиця Краснофлотская, 11.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


дев'ять − = 2

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>