Де відпочити влітку в Україні: Шацькі озера

Де відпочити влітку в Україні: Шацькі озера

Одним з головних туристичних напрямків в Україні останнім часом стали Шацькі озера, які входять до складу Шацького національного природного парку. Головна гордість парку – найбільше озеро України Світязь.

Глибина озера Світязь більша, ніж 58 метрів, що в чотири рази глибше, ніж Азовське море. Його називають “Українським Байкалом”, адже тут навесні й восени вибухають дійсно морські шторми, а вода в ньому така ж чиста, як у Байкалі – на глибині 8 метрів видно піщане дно.

Туристів, що вибрали Шацькі озера очікує мальовнича природа, різноманітний рослинний і тваринний світ, м’який цілющий клімат.

У Шацькому національному природному парку ти знайдеш чотири зони відпочинку – “Гряда”, “Світязь”, Урочища «гушова» і “Пісочне”. На берегах озера розміщені велику кількість баз відпочинку, приватних котеджів та будинків, спортивні та дитячі табори, ряд малих наметових містечок.

Туристи, звиклі до комфортабельного сервісу, з каналізацією, кондиціонером, інтернетом і ресторанним харчуванням, відпочинок на Шацьких озерах, швидше за все, не підійде. Туристичні бази з радістю приймають гостей за 50 гривень з людини, а їжу недорого і з доставкою можна замовити у місцевих господинь.

Місцевий санаторій пропонує чотириразове харчування і 10-денний лікувальний курс за 3,5 тисячі гривень, а якщо тобі потрібен економ-варіант – будь ласка, наметові містечка в самий раз. Охорона, освітлення, дрова, і навіть кінь на прокат коштують 20 гривень з намету.

Шацькі озера – це ідеальне місце для відпочинку з дітьми. А для любителів риболовлі тут справжній рай – у водах озера водиться 31 вид риби, серед яких окунь, щука, лин, лящ, плотва, карась, короп, сом, в’юн і місцева визначна пам’ятка – вугор. В окремих озерах водяться раки.

Краще зарезервувати місця заздалегідь, адже в цього літа на мальовничих Шацьких озерах очікується справжній туристичний бум – очікують більше 100 000 відпочиваючих.

Автор – Єлизавета Заносієнко

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 + = дванадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>