30 цікавих фактів про Київ

30 цікавих фактів про Київ

Пропонуємо вам перевірити наскільки добре ви знаєте Київ. Наприклад, ви знали, що:

– Найдовша вулиця: Броварський проспект, довжина близько 14 км.
– Найкоротша вулиця: Інженерний провулок (недалеко від Арсенальної площі), довжина менше 50 м, на ньому знаходяться три будинки.
– Найдавніша вулиця Києва – Володимирська, їй більше тисячі років.
– Найширша київська вулиця – Хрещатик, 75 метрів від будинку до будинку.
– Найвужча вулиця – Георгіївський провулок, де ширина проїзної частини всього 5,4 метра.
– Найстаріше дерево (можливо, оскільки вік дерева можна визначити за кількістю річних кілець): дуб Вільгельма Крістера, знаходиться по вул. Осиповського та має вік від 600 до 700 років.
– Самий густозаселений район: Деснянський, його населяє близько 354 500 чоловік.
– Найменш населений район: Печерський, тут проживає близько 139 тисяч чоловік.
– Найглибша станція метро в Києві: «Арсенальна», глибиною близько 105 м, одна з найглибших у світі.
– Найкрасивіша станція київського метро: «Золоті ворота», входить в десятку найкрасивіших станцій метро у світі.
– Найвища споруда Києва: телевежа, історичний район Сирець, побудована в 1973 році, її висота 380 м.
– Найвища точка в Києві, по відношенню до Дніпра: площа Слави, висота більше 200 м.
– Найпопулярніший сувенір з Києва: Київський торт, його виробляють з 1956 року.
– Найбільший навчальний заклад: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; близько 42 тисяч студентів; загальний колектив – більше 50 тисяч чоловік.
– Найвідвідуваніший музей у Києві: Національний історико-культурний заповідник «Києво-Печерська Лавра»; тут буває близько мільйона туристів на рік.
– Найдавніший пам’ятник Києва: пам’ятник Магдебурзькому праву (варіант – колона Магдебурзького права; також побутує неточна назва – пам’ятник хрещенню Русі); споруджений в 1802-1808 р.р., Автор – А.І. Меленський; пам’ятник розташований на схилах Дніпра поблизу Набережного шосе.
– Найвищий пам’ятник Києва: монумент-скульптура «Батьківщина-мати» на території Національного меморіального комплексу «Музей Великої Вітчизняної Війни». Її висота 102 м, скульптор – В. Бородай; монумент відкритий в 1981 році; входить до п’ятірки найвищих скульптур світу.
– Найбільший житловий масив Києва: Троєщина (240 тисяч жителів).
– Найбільше промислове підприємство Києва: завод «Авіант», на якому виробляють найвідоміший «бренд» Києва – літаки марки АН, що літають у небі всіх континентів землі.
– Найдовший міський транспортний маршрут: трамвай № 12 (м. «Контрактова площа» – Пуща-Водиця), його протяжність – близько 20 км.
– Найкоротший транспортний маршрут Києва: фунікулер, протяжність – 222 м.
– Найбільший київський парк: парк ім. Рильського, Голосіївський район; площа парку близько 150 га, відкритий у 1958 році.
– Найвологійший житловий масив: Виноградар.
– Найсухіший житловий масив: Харківський.
– Найунікальніший пам’ятник (єдиний у світі) – пам’ятник сміттєвозу – знаходиться в Києві. Він встановлений у 2004 році по вул. Газопровідній, 2, підприємством Київспецтранс в подяку працівникам санітарної очистки України за трудові заслуги.
– Найвищою спорудою Російської імперії та Радянського союзу довоєнних років може вважатися Будинок Гінзбурга (12 поверхів, більше 60 метрів). Він знаходився по вул. Інститутській, на місці сьогоднішньої готелю “Україна”, і увійшов в історію як перший “хмарочос” України. Був зруйнований у 1941 році.
– На сьогоднішній день найвищою будівлею Києва та України вважають ЖК на Кловському узвозі, 7. Його висота – 168 метрів.
– Найкоротша й водночас найширша головна вулиця столичних міст Європи – Хрещатик, довжиною всього 1300 метрів і шириною цілих 75 метрів.
– Найменший у Києві ліфт (з підлогою площею близько 0, 5 м²) розташований у будинку 11-В по вул. Прорізній. Сходова клітка не дозволила зробити ліфт ширше. Його облаштували в 50-ті роки минулого століття на замовлення одного чиновника, якому було важко підніматися сходами. Ліфт вміщує одну людину.
– У невеликому дворику по вул. Володимирській, 43, у підвальному приміщенні, знаходиться самий мініатюрний діючий храм Києва – церква Марії Магдалини.

Автор – Єлизавета Заносієнко

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


7 + = чотирнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>